Wolontariat/praktyki: Dołącz do nas

Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji
Author: Centrum Analiz Propagandy i DezinformacjiEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Interesujesz się problemem dezinformacji?

Dołącz do nas i pomóż nam działać na rzecz podnoszenia jakości oraz bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej!

Do Twoich obowiązków będzie należało monitorowanie wybranych polskich i zagranicznych portali internetowych lub pomoc w organizacji eventów.

Poszukujemy osób ze znajomością języka angielskiego lub/i rosyjskiego!

Oferujemy:

•    realizację praktyk studenckich, otrzymanie certyfikatu oraz referencji po zakończeniu współpracy
•    pogłębienie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń informacyjnych
•    zdobycie cennych umiejętności w zakresie monitoringu mediów lub organizacji wydarzeń tematycznych w 3 sektorze
•    możliwość zdalnego wykonywania obowiązków w elastycznych godzinach
•    udział w ciekawych, międzynarodowych projektach, których celem jest przeciwdziałanie dezinformacji

Czas współpracy: październik-grudzień 2019 r. (z możliwością przedłużenia). Praktyki są bezpłatne.

Jak się zgłosić?

W celu rekrutacji wyślij CV oraz krótki opis dlaczego chciałbyś z nami współpracować. Zgłoszenie prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem REKRUTACJA w temacie wiadomości. Do CV dodaj klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”

Na zgłoszenia czekamy do 30 września! Aktualizacja Przedłużyliśmy nabór do 7 października.

O nas

Jesteśmy niezależną organizacją pozarządową skupioną na problemie współczesnych zagrożeń informacyjnych. Pomagamy lepiej rozumieć niebezpieczeństwa, na które narażeni są odbiorcy informacji w dzisiejszym świecie. Nie skupiamy się wyłącznie na popularnym temacie fake newsów. Zamiast tego proponujemy szerokie spojrzenie na różne przejawy szkodliwego oddziaływania informacyjnego, poruszając m.in. zagadnienia dezinformacji, propagandy i zewnętrznych operacji wpływu na debatę publiczną. Popularyzujemy ideę krytycznego myślenia i pokazujemy jak nie dać sobą manipulować!