Informacje

Komumikat o zmianach w zarządzie fundacji

Informujemy, że od dzisiaj (31.10.2019 r.) funkcję prezesa  Fundacji Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji zaczyna pełnić Marta Kowalska – nasza ekspertka, koordynatorka wielu projektów i dotychczasowa wiceprezeska fundacji.

Praca: specjalista ds. pozyskiwania funduszy (fundraisingu)

Nazwa: Specjalista ds. pozyskiwania funduszy (fundraisingu)

Potrafisz inspirować innych i przekonywać ich do tego, że działalność społeczna ma sens, a jednocześnie masz analityczny umysł i umiejętności negocjacyjne? Jeżeli tak, zdecydowanie przyda nam się Twoje wsparcie! Poszukujemy osoby, która pomoże naszej organizacji w utrzymywaniu stabilności finansowej i pozyskiwaniu funduszy na dalszy rozwój. Dołącz do zespołu Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji i zostań częścią ekscytujących projektów na rzecz przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom informacyjnym.

Główne zadania:

- opracowywanie i wdrażanie skutecznych, nowatorskich i pomysłowych kampanii na rzecz pozyskiwania funduszy,
- utrzymywanie trwałych relacji z darczyńcami,
- negocjowanie umów sponsorskich,
- monitorowanie efektywności prowadzonych działań.

Nasze oczekiwania:

- znajomość metod i technik pozyskiwania funduszy,
- doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy polskich i zagranicznych, opracowaniu wniosków grantowych oraz planowaniu i rozliczaniu budżetów projektowych,
- samodzielność, dobra organizacja pracy i wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne,
- znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym przygotowanie wniosku projektowego i komunikacji z partnerami zagranicznymi Fundacji.

Mile widziana znajomość specyfiki sektora organizacji pozarządowych!

Co oferujemy?

- możliwość dostosowania czasu pracy do Twoich potrzeb (umowa zlecenie w niepełnym wymiarze pracy, 15-25 godzin tygodniowo),
- udział w ambitnych, międzynarodowych projektach, które będą służyły realizacji celów społecznych,
- możliwość pracy zdalnej.

Wynagrodzenie:

Ok. 2200 PLN netto/miesiąc (stanowisko finansowane z budżetu projektu grantowego do 30.09.19 r., z możliwością przedłużenia)

Zgłoszenia:

CV prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na zgłoszenia czekamy do 15. lutego.

W dokumencie należy umieścić następującą klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji w celu i zakresie niezbędnym dla procesu rekrutacji.”

Wolontariat/praktyki: Dołącz do nas

Interesujesz się problemem dezinformacji?

Dołącz do nas i pomóż nam działać na rzecz podnoszenia jakości oraz bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej!

Do Twoich obowiązków będzie należało monitorowanie wybranych polskich i zagranicznych portali internetowych lub pomoc w organizacji eventów.

Praca: specjalista ds. fundraisingu

Fundacja Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji poszukuje pracownika na stanowisko specjalisty ds. fundraisingu. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje dotyczące naszej oferty. Nabór na stanowisko ma charakter otwarty i konkurencyjny.

Stanowisko: specjalista ds. fundraisingu

Rodzaj umowy: umowa zlecenie w niepełnym wymiarze pracy, 15-25 godzin tygodniowo, stanowisko finansowane z budżetu projektu grantowego

Czas obowiązywania umowy: listopad 2018-wrzesień 2019 z możliwością przedłużenia współpracy po zakończeniu projektu

Fundacja Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji jest organizacją pozarządową ukierunkowaną na wzmacnianie potencjału społeczeństwa obywatelskiego oraz współpracy międzysektorowej i międzypaństwowej w obszarze przeciwdziałania propagandzie i dezinformacji w Polsce oraz państwach sojuszniczych.

Specjalista ds. fundraisingu wesprze zespół Fundacji w przygotowaniu i realizacji strategii fundraisingowej, której celem jest profesjonalne i systematyczne pozyskiwanie finansowania działań statutowych Fundacji.

Obowiązki:

 • współpraca przy opracowaniu i wdrażaniu strategii fundraisingowej Fundacji;
 • współpraca przy pozyskiwaniu partnerów finansowych, przygotowaniu ofert i negocjacji umów;
 • współpraca z pozyskanymi sponsorami, partnerami biznesowymi i instytucjonalnymi oraz darczyńcami Fundacji;
 • reprezentowanie organizacji na zewnątrz na spotkaniach, konferencjach, wydarzeniach branżowych celem pozyskiwania nowych kontaktów, szans finansowania oraz budowania pozytywnego wizerunku Fundacji;
 • opracowywanie wniosków o dofinansowanie pozyskiwane z różnych źródeł krajowych i zagranicznych oraz monitorowanie wykorzystania pozyskanych dotacji, w tym współpraca z działem księgowym w sprawie rozliczania przyznanych dotacji.

Wymagania:

 • znajomość specyfiki pracy w sektorze pozarządowym;
 • doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy polskich i zagranicznych;
 • doświadczenie w opracowaniu wniosków grantowych;
 • doświadczenie w planowaniu i rozliczaniu budżetów projektowych;
 • doświadczenie we współpracy z partnerami biznesowymi i instytucjonalnymi z Polski i zagranicy;
 • umiejętność pracy w zespole;
 • wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne;
 • umiejętności negocjacyjne;
 • samodzielność, kreatywność i dobra organizacja pracy;
 • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym przygotowanie wniosku projektowego i komunikacji z partnerami zagranicznymi Fundacji.


Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu Fundacji prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule wiadomości prosimy o umieszczenie: „specjalista ds. fundraisingu”. Na zgłoszenia czekamy do 28 października br.

Prosimy o zawarcie w CV następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Fundację Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji w celu i zakresie niezbędnym dla procesu rekrutacji.”

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.