Białoruś i Ukraina w rosyjskiej przestrzeni informacyjnej – nowy odcinek #DEZINFO!

Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji
Author: Centrum Analiz Propagandy i DezinformacjiEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najnowszym #DEZINFO rozmawialiśmy ze Zmicierem Mickiewiczem, który podczas realizacji projektu „Wzmacnianie zdolności do przeciwdziałania dezinformacji” (maj-grudzień 2021 r.) był odpowiedzialny za monitoring i analizę rosyjskich niszowych mediów online w kontekście Białorusi. W tym podcaście pogłębiliśmy temat narracji budowanych w rosyjskiej przestrzeni informacyjnej starając się również nawiązać do działań propagandowych i dezinformacyjnych związanych z wojną prowadzoną przez Rosję w Ukrainie.

– Czym różni się rosyjska propaganda rządowa od narracji budowanych w mediach niszowych?

– W jakim celu rosyjskie media tworzą szum informacyjny?

– Dlaczego rosyjska propaganda skupia się na tym, aby pokazać, że Białoruś nie istnieje jako niepodległe państwo?

– Czym charakteryzuje się wojna informacyjna prowadzona w europie?

– W nawiązaniu do obecnej sytuacji politycznej i wojny w Ukrainie, jakie działania powinny podjąć kraje europejskie, aby walczyć z rosyjską propagandą i dezinformacją?

Kim jest nasz rozmówca? 

Zmicier Mickiewicz dziennikarz Biełsat TV, redaktor wspólnego projektu Biełsat TV i TVP World “Eastern Europe Review”, analityk projektu Belarus Security Blog.

Podcast:https://youtu.be/bZcmDN8XPcM

Zachęcamy do wysłuchania najnowszego podcastu #DEZINFO, który powstał w ramach projektu „Wzmacnianie zdolności do przeciwdziałania dezinformacji”, przy wsparciu National Endowment for Democracy (NED).