Nowe odcinki autorskiego podcastu #DEZINFO!

Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji
Author: Centrum Analiz Propagandy i DezinformacjiEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wracamy do Was z kolejnym cyklem autorskiego podcastu #DEZINFO! Tym razem zapraszamy do wysłuchania rozmów, które przeprowadziliśmy dzięki współpracy z National Endowment for Democracy w ramach projektu „Wzmacnianie zdolności do przeciwdziałania dezinformacji”

W pierwszej rozmowie z tego cyklu, którą przeprowadziliśmy z analityczką Olhą Tarnavską, poruszyliśmy wiele interesujących wątków.

W tym odcinku dowiecie się:

– W jaki sposób Rosja dezorientuje swoich odbiorców i w jakim celu?

– Jakie znaczenie w konstruowaniu propagandy i dezinformacji ma gra na emocjach?

– Jaki obraz Polski, rozpowszechniany w rosyjskich mediach online, został zidentyfikowany podczas monitoringu?

– Czy celem propagandy rosyjskiej było zdestabilizowanie Unii Europejskiej i oddzielenie Polski od tzw. Zachodu?

– Jakie konkretne i mierzalne efekty rosyjskiej propagandy możemy zaobserwować w związku z agresją militarną Rosji w Ukrainie?

– Jak dynamicznie zmienia się narracja w rosyjskich mediach online?

– Jakie tematy zdominowały rosyjski internet w badanym okresie?

Kim jest nasza rozmówczyni? 

Olha Tarnavska doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego, jej zainteresowania badawcze to rosyjska komunikacja strategiczna i propaganda w państwach Unii Europejskiej oraz polityka historyczna państw obszaru postradzieckiego.

Podcast: youtu.be/MjJH5ZRDInc

Zachęcamy do wysłuchania najnowszego podcastu #DEZINFO, który powstał w ramach projektu „Wzmacnianie zdolności do przeciwdziałania dezinformacji”, przy wsparciu National Endowment for Democracy.