Polsko-litewska dyskusja o elektrowni w Ostrowcu

Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji
Author: Centrum Analiz Propagandy i DezinformacjiEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaledwie w 50 km od Wilna Białoruś buduję elektrownię atomową. Dlaczego ten projekt stanowi zagrożenie dla mieszkańców Litwy? Czy możemy jeszcze ten projekt zatrzymać? Czy Polska mogłaby się stać naszym strategicznym partnerem w walce z Ostrowcem? Jak się układa litewsko-polska współpraca energetyczna? Czy możemy mówić o polsko-litewskiej unii energetycznej? Jakie wyzwania w dziedzinie energetyki mają przed sobą Polska i Litwa?

Na te i inne pytania poszukiwane będą odpowiedzi podczas spotkania z ekspertami ds. energetyki z Polski i Litwy: Piotrem Maciążkiem, redaktorem naczelnym portalu energetyka24.com, dr. Adamem Lelonkiem, prezesem Fundacji Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji oraz Jarosławem Niewierowiczem, prezesem Polsko-Litewskiej Izby Handlowej i byłym ministrem energetyki RL. Dyskusja (w języku polskim) odbędzie się 2 maja, o godz. 19.30, w Sali 305 Domu Kultury Polskiej w Wilnie (ul. Naugarduko 76). Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na FB: tutaj.